Teknoloji

Standart iPhone 15 Her Zaman Ekranda Olmayabilir!

Eylül ayı yaklaşmaya devam ederken, ABD merkezli teknoloji devi Apple ile ilgili tezler kaynamaya devam ediyor. Çünkü firma eylül ayında etkinlikte olacak. iPhone 15 serisi tüketicilerle buluşacak. Sızıntıların kaynakları şimdiden neredeyse bu telefonlar hakkında bilgi verecek durumda. onlar yarışta.

Kore’den bir sızıntı kaynağından gelen son bilgiler, iPhone 15’in iPhone 15 olduğu yönünde. standart modellerde ilginç bir konuyu gündeme getiriyor. İddiaya göre iPhone 15, tıpkı iPhone 14 ailesinde olduğu gibi Always on Display özelliğine sahip. sunmayacak . Pro modellerinde ProMotion ve Always-On Display özellikleri bulunur. Geçmişte öne sürülen argümanlar ise bunun tam tersini savunuyordu.

Bu muhtemelen tedarik sorunlarından kaynaklanmaktadır.

Kore’den gelen haberler, bir süre önce ekran endüstrisi için önemli bir sızıntı kaynağıydı. Ross Genç da yetiştirildi. Young, tedarik zincirlerindeki aksamaların iPhone 15 modelleri için tasarlanacak gösterge panellerinde ProMotion ve Always-On Display özelliğinin bulunmamasına yol açacağını söyledi. Bugünün iddiası Ross Young. doğrulayıcı.

Apple’ın Pro Motion teknolojisi, kullanıldığı iPhone’larda ekran yenileme hızını düşürür. 1-120Hz arası kullanılmasına izin verir. Bu teknoloji sayesinde Always on Display özelliği iPhone’lara geldi. Şimdiye kadar sadece Pro modellerde görebildiğimiz teknoloji, 2023 yılında sadece Pro modellerde karşımıza çıkacak gibi görünüyor. Ancak bu durum 2024 yılına kadar değişebilir. Çünkü deneyimli Apple analisti Ming-Chi Kuo’ya göre, Çinli ekran üreticisi BOE2024’ün ikinci yarısında Apple’ın ana ekran tedarikçisi olacak. Bu gerçekleşirse, iPhone 16 ve sonraki tüm modeller Pro Motion teknolojisine sahip ekranlarla donatılabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu